Kanapių aliejus

Spausdinti
Kategorija: Produktų katalogas
Paskelbta: Sekmadienis, 08 gegužės 2011

Kanapių sėklų aliejus sudaro 35% visos sėklos masės. Šis aliejus turi mažiausią kiekį sočiųjų riebalų rūgščių 8%, o didžiausias kiekis polinesočiųjų nepakeičiamų riebalų rūgščių kurios sudaro 80% viso riebalų kiekio. Linų sėklų aliejus yra antroje vietoje 72% bendras nepakeičiamų riebalų rūgščių kiekių.

Kanapių sėklų aliejus (šalto spaudimo, nerafinuotas)

Nuo senovės kanapės buvo vertinamos ir naudojamos mityboje, medicinoje, buityje ir pramonėje. JAV Nepriklausomybės Deklaracija buvo parašyta ant kanapinio popieriaus, Rembrantas ir Van Gogas tapė ant drobės iš kanapių, Bill Clinton privačiame lėktuve yra tiekiamas alus iš kanapių, Armani pristatė kanapinių rūbų kolekcija, o Body Shop sukūrė kosmetinę liniją iš kanapių. Kanapės, ilgą laiką draustos ir apšauktos narkotikais, vėl pelnytai sugrįžta į kasdienį žmonių gyvenimą, teikdamos daug naudos sveikatai ir aplinkai.

Kanapės yra laikomos ypatingos maistinės vertės produktu ir ilgą laiką buvo vienas iš pagrindinių maisto produktų įvairiose kultūrose. Kanapės yra puikus, gerai įsisavinamų augalinių baltymų šaltinis. Kanapių sėklos, labiau primenančios „riešutus“, yra labai skanios paskrudintos, taip pat iš jų gamina kanapių pieną, tofu, miltus, sviestą ir makaronus. Kanapės savo baltymine kompozicija primena soją, tačiau soja yra dažnai genetiškai modifikuojama, o kanapės yra labai gyvybingos ir gajos, todėl gerai auga be jokių pecticidų ar kitų intensyvios žemdirbystės chemikalų, todėl gerai prisideda prie natūralios aplinkos tausojimo.

Pagrindinis produktas gaminamas iš kanapių, be abejo, yra kanapių aliejus, kuriame yra daug būtinųjų riebiųjų rūgščių, kurių organizmui reikia kasdieniam funkcionavimui. Kanapių aliejus turėtų būti vartojamas kasdien, tačiau būtina žinoti, kad aliejaus negalima kaitinti. Kanapių aliejus yra idealios, žmogaus organizmo poreikius atitinkančios, omega-3 ir omega-6 proporcijos. Riebiosios rūgštys reguliuoja įvairias žmogaus organizmo funkcijas, todėl yra svarbu užtikrinti pakankamą jų kiekį. Organizmas riebiųjų rūgščių negamina, todėl svarbu jas gauti su maistu. Vienas iš modernios mitybos trūkumų yra riebiųjų rūgščių nepakankamumas, dėl ko gali sutrikti įvairios žmogaus organizmo funkcijos. Vartojant kanapių aliejų, kuris yra nerafinuotas ir šaltai spaustas, galite būti tikri, jog gausite pakankamą kiekį riebiųjų rūgščių, reikalingų palaikyti sveikas organizmo funkcijas. Riebiosios rūgštys dalyvauja kiekvienos ląstelės funkcionavime. Ypatingai teigiamai veikia širdį, kraujagysles, sąnarius, virškinamąjį traktą, imuninę sistemą, odą, smegenų veiklą ir regėjimą.

Profilaktikai vartoti 1-2 arbatinius šaukštelius prieš valgį. Galima naudoti šaltų užkandžių, salotų, padažų gamybai.

 

Papildoma informacija